امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم به قدم تا مراسم عروسی
#1
عروسی در زندگی هر دختر خانومی یک روز به خصوص و با شکوه به حساب میاد که باید با برنامه ریزی و دقت برای اون روز آماده شد .

تحریریه نوعروس/ زینب قهاری: برای برگزاری مراسم ازدواج مراحل و مسائلی وجود دارد که در این مطلب برایتان لیست کرده ایم . مواردی که شاید در برخی موارد جزئی به نظر برسد ولی از اهمیت زیادی برخوردارند .
تکلیف تاریخ مراسم ازدواجتان را مشخص کنید :
نامزد کرده اید و کم کم باید برای برگزاری جشن ازدواجتان و همچنین خرید وسایل و چیدمان خانه جدیدتان که قرار است اولین سقف مشترک شما و همسرتان باشد آماده اید ،اما مشکلات سد راهتان شده اند؟ همسرتان سرباز است یا هنوز دانشجوست،شاید هم شغل مناسبی ندارد و برای پیدا کردن کاری مناسب در تکاپوست ،شاید شما برای خرید جهیزیه در تنگنا هستید،اما هیچ کدام از این مشکلات نباید باعث شوند که تاریخ عروسیتان مشخص نباشد .
می توانید با خانواده تان صحبت کنید و خیلی منطقی زمانی را در نظر بگیرید و در روز بعله برون با خانواده آقای داماد مطرح کنید تا هر ۲ خانواده بر اساس یک پیش بینی حساب شده تاریخی را برای مراسم ازدواجتان در نظر بگیرند ،مثلا: تا قبل از عید نوروز یا تا ۲ سال بعد از زمان عقد آقای داماد باید جشن عروسی را برگزار کند،حتی اگر بعله برون برگزار شده و تاریخ عروسی مشخص نیست خانواده همسرتان را دعوت کنید تا پدر و مادرها صحبت کنند و به تاریخی مشخص برسند.

اولویت های زندگی شما

شاید قبل از اینکه وارد دنیای متاهلی شوید کم تر در مورد مراسم عروسی و ماه عسل و دیگر مسایل ازدواج فکر کرده باشید ،اما حالا که زمان عروسی مشخص شده باید با همسرتان در مورد یک سری از مسایل مهم و ضروری صحبت کنید،اهم های زندگیتان را با هم در میان بگذارید و به نتیجه برسید تا جشن ازدواجتان به بهترین خاطره زندگیتان تبدیل شود.

جشن عروسی الویت چندم شماست ؟

رویای دختر بچه ها پوشیدن لباس عروس است ،شاید بعضی ها در نوجوانی و جوانی تغییر عقیده بدهند و مراسم عروسی را خرجی غیر ضروی بدانندیا ترجیح دهند پول عروسی را خرج یک ماه عسل رویایی کنند و حتی پول را صرف خرید منزل کنند؛ هر چند کوچک،خلاصه هر کسی در ذهنش برای زندگی اش الویتی دارد،شما هم برنامه ای ترتیب دهید و چند ساعتی خلوت کنید و الویت های زندگیتان را با هم مرور کنید تا به نتیجه ای واحد برسید.
اگر جشن عروسی در نظر شما غیر ضروری جلوه می کند حتما با خانواده هایتان صحبت کنید،توجیهشان کنید چون خیلی از پدر و مادرها آرزو دیدن جشن ازدواج فرزندانشان را دارند.اگر همه به نقطه اشتراک رسیدید حالا نوبت انتخاب گزینه جایگزین برای جشن ازدواج است،گزینه ای که سال ها بعد از انتخابش خوشنود باشید نه پشیمان،مثل رفتن به ماه عسل لوکس در یک کشور خوب یا خرید خانه یا حتی پس انداز،البته بعضی از زوج ها پای تصمیماتشان را فراتر از این حرفها میگذارند و حاضرند هزینه جشن ازدواجشان را صرف امور خیریه کنند،درهرصورت باید به گونه ای تصمیم بگیرید که چند سال بعد به تصمیم و انتخابتان افتخار کنید و حس رضایت داشته باشید.
دلتان نمی خواهد جشن برپا کنید ؟ در مورد پوشیدن لباس عروس و گرفتن عکس هم همچنین نظری دارید ؟یادتان نرود در مورد این موضوع هم با همسرتان صحبت کنید و اگر داشتن چند تا عکس با آرایش و لباس عروس برایتان مهم است حتما قبل از اینکه به خانه بخت بروید برنامه اش را بریزید،چرا که بعد از خوابیدن تب و تاب برنامه های ازدواج بعضی کارها سخت و غیر ضروری به نظر میرسد مثل هزینه آرایشگاه و آتلیه .
خوب فکر کنید،مشورت کنید ،مسافرت و خرید خانه اتفاقاتی هستند که در هر زمانی میتواند آن را تجربه کنید،اما مراسم ازدواج فقط یک شب در زندگی شما اتفاق می افتد ،پس منطقی تصمیم بگیرید.
البته عروس و دامادهایی هم هستند که موافق برگزاری جشن ازدواج هستند اما بدون هزینه های اضافی و به نوعی جشنی ساده و به دور از هر تجملاتی،این هم تصمیم درستی ست، چون در واقع هم مراسم عروسی را برگزار کرده اید هم ریخت و پاش اضافی نکرده اید.
در هر صورت زندگی شماست و این شما و همسرتان هستید که باید از آن لذت ببرید چه با برگزاری جشن عروسی،چه بدون آن ،چه با جشنی ساده و چه با مراسمی مجلل ….
باز هم تاکید میکنیم ،منطقی و به دور از احساسات آنی تصمیم بگیرید و درراستای تصمیماتتان به خانواده هایتان نظرات و آرزوهای پدر و مادرهایتان را هم در نظر بگیرید چرا که آنها مهم ترین و تاثیر گذارترین اشخاص در زندگی گذشته و آینده شما هستند.چقدر می توانید هزینه کنید ؟

حالا که تصمیم دارید رویاهای کودکیتان به واقعیت تبدیل شود و لباس عروس بپوشید و کنار شاهزاده زندگیتان با شکوه قدم بردارید ،باید تدبیری در مورد هزینه ها و مقدار بودجه ای که دارید بیندیشید.
خیلی از زوج ها اول زندگی مشکل مالی دارند،اما این دلیل نمی شود که ناامید شوند و قید آرزوهایشان را بزنند ،درست برعکس،باید با برنامه ریزی عاقلانه جشنی در خور و شایسته آرزوها و خانواده هایشان برگزار کنند.
قبول داریم که کار بس دشواریست، متاسفانه با توجه به تجمل گرایی که الان در بین خیلی از خانواده ها رواج پیدا کرده و چشم و هم چشمی های خانمان سوز ،برگزاری عروسی و تهیه خانه ای مناسب و خرید جهیزیه ای خوب کاری سخت و دشوار است ،اما بدانید که شما قرار است پایه های یک زندگی باشید و فرزندانتان را تربیت کنید و به جامعه ،انسان های شایسته تحویل دهید ،پس برنامه ریزی مالی و همفکری جزء راحت ترین تمرین ها برای ساختن یک زندگی آرام و محکم است.
هزینه هایتان را الویت بندی کنید،مثلا متراژ خانه برایتان مهم تر است یا منطقه سکونت ؟
در مراسم ازدواج،لباس عروس و مزون مهم تر است یا فیلم بردار و آلبوم عکس هایتان ؟ شاید هم منو و کیفیت غذایی که برای مهمان ها سفارش می دهید،بعد دست به خرید و انتخاب بزنید.
حواستان به خواسته های خانواده همسرتان باشد ،چون اقدامات جشن عروسی را خانواده داماد انجام میدهد،شاید مواردی برایشان مهم باشد که در نظر شما بی ارزش تلقی کند.احتیاط کنید،درست است که شما عروس آن جشن هستید اما نظرات خانواده همسرتان هم بسیار مهم است چون شاهزاده آن شب پسر آن خانواده است.
در هر صورت مشورت کنید و به نتیجه برسید،حتی اگر شده کمی از خواسته هایتان کوتاه بیایید،مثلا اگر اصرار دارند تالار پذیرایی را در فلان منطقه برگزار کنند موافقت کنید،بدانید که مهم خوشحالی و لذت بردن شما و همسرتان از کنار هم بودن است نه مکان و زمان و کمیت برگزاری مراسم عروسی.
پیشنهاد ۱ : از مادر و خواهر و زن برادر همسرتان حتما در انتخاب آرایشگاه و مزون و خرید بعضی وسایل راهنمایی و نظر خواهی کنید،حتی اگر هم سلیقه نیستید،باور داشته باشید که این حرف های به ظاهر ساده، محبت و صمیمت می آورد.
پیشنهاد ۲ :به نتیجه برسید و اقدام کنید فقط سنجیده عمل کنید چرا که شما در یکی از آزمون های سخت اما شیرین زندگیتان قرار دارید ،آزمونی که می توانید خوش بدرخشید و دل همسر و خانواده اش را با خودتان همراه کنید.

مهمان های مهم

قبل از بستن قرارداد با تالار پذیرایی و سفارش کارت دعوت ، باید لیست مهمانها را بنویسید و با مادر و پدرتان چک کنیدکه کسی از قلم نیفتاده باشد،بعد به سراغ دعوتنامه خانواده همسرتان بروید ،مهمان های مهم را تیک بزنید،کسانی که برایتان مهم هستند و از دیدنشان خوشحال می شوید و دوست دارید در مهم ترین اتفاق زندگیتان کنار شما باشند را برای جشن ازدواجتان دعوت کنید.
سخت نگیرید،جشن شماست باید مهمان هایتان را دوست داشته باشید،هر چند که پدرو مادر ها با خیلی ها تعارف دارند ،اما شما باید منطقی با آنها صحبت کنید شاید قانع شوند و حداقل ۱۰۰ نفر از لیست مهمانهایتان حذف شدند،شاید هم نه … در این صورت باید به خواسته شان و مهمان های رودروایستی دارشان احترام بگذارید.
البته اگر شما هم جزء زوج هایی هستید که محدودیت مالی دارند سعی کنید در تعداد مهمان هایتان بسیار حساس تر اقدام کنید،چرا که جشن عروسی هم با ۱۰۰ نفر برگزار می شود با ۷۰۰ نفر ،اما بعد از عروسی شما و همسرتان در هزینه های زندگی و اقساط ماهانه تنها هستید و مهمانهایتان این مسائل را نمی دانند ،پس برای خواسته تان بیشتر بجنگید.


توصیه های آخر:
چند روز دیگر شما عروس می شوید و وارد دنیای متاهلی می شوید ،در واقع وارد دنیایی از تعهدها،.مواظب باشید ،نباید اجازه دهید خستگی و استرس قبل از مراسم و چیدمان خانه تان لبخند و خوش اخلاقی شما را بدزدد،برای همچین شبی ماههاست که در تلاشید،پس بیشتر از همه باید به شما و همسرتان خوش بگذرد.
قرص های تقویتی ، دم نوش های آرامبخش را در هفته های منتهی به عروسی در برنامه غذاییتان جای دهید.
شما چه شبها آرام بخوابید و چه تا نیمه های شب فکر مراسم و کارهایتان را بکنید،روز موعود فرا می رسد و شما باید لباس عروستان را بپوشید،تور را روی صورتتان بیندازید و در عکس ها لبخند بزنید پس چه بهتر که شبها ذهنتان را خالی کنید و بخوابید تا در عکس ها زیبا و پر انرژی ثبت شوید و از بهترین شب زندگیتان خاطره ای شفاف و روشن در ذهنتان داشته باشید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان